English
Login Register

Scothbride .

oh5 Admin
Following (3)
  • Viral Nova
  • Clairvoyant
  • Ozan Arslan
Follower (2)
  • Clairvoyant
  • Ozan Arslan
En Unutulmaz Şener Şen Filmleri
En Unutulmaz Şener Şen Filmleri
Babası Ali Şen'in teşvikleriyle sinema dünyasıyla tanışan ve Türkiye'nin son dönemlerde yetiştirdiği en unutulmaz oyuncuları arasında olan Şener Şen'in en unutulmaz filmlerini listeledik. Listelememiz sadece sizin hatırlamanız ve daha rahat izlemeniz için sadece bir hatırlatma niteliği taşımaktadır. Türkiye'de hemen hemen herkes zaten onun filmleriyle büyüdüğü için çok özel bir konumda olan sanatçı, 1948 yılında Adana'da dünyaya geldi. Şimdi Şener Şen filmleriyle sizi başbaşa bırakalım. IMDb puanlarını da filmlerin yanına ekleyeceğimizi hatırlatıp filmlere geçelim.
Birbirinden Komik 10 Kemal Sunal Filmi
Birbirinden Komik 10 Kemal Sunal Filmi
Yeşilçam diye adlandırılan dönemde Kemal Sunal filmleri 7'de 77'ye herkese hitap eden komik filmlerdir. Kemal Sunal kiminin çocukluk kahramanı, kimin gençlik idolü, kimininse böyle insanlar var dedirten filmlere sahip olan Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi aktörlerindendir. Talihsiz bir şekilde uçakta kalp krizi geçirerek vefat etmesinin ardından bile bizi hep güldüren, kimilerini ise güldürürken düşündüren dünyalar tatlısı Kemal Sunal'ın 15 tane filmini sizin için listeledik. IMdb puanlamasına da önem verdiğimiz listemiz sizlerle. 

Not: Bulabildiğimiz filmlerini izlemeniz için Youtube üzerinden izlemeniz için yazımızda veriyor olacağız.
IMDb Puanıyla En Iyi Hapishane Filmleri
IMDb Puanıyla En Iyi Hapishane Filmleri
Bu haftanın film önerilerinde Hapishane filmlerine yer verelim istedik. Hapishane filmlerinin izlenmesinin en büyük nedeni hiç gitmeyen insanlar için oldukça merak edilen yerler olmasıdır. Hapishanede neler yaşanıyor? Hapishanelerin özellikleri ve koşulları nelerdir? Gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz IMDb puanıyla birlikte en iyi hapishane filmlerini listemizden bulabilirsiniz.
Hangi Organlarımız Olmadan Yaşayabiliriz?
Hangi Organlarımız Olmadan Yaşayabiliriz?
İnsanlar artık gelişen teknoloji ve ilaç sanayi sayesinde bazı organlara ihtiyaç duymadan yaşayabilir. Yanlış duymadınız insanlar organsızda yaşar! Nasıl mı? 

İnsan vücudu muhteşem bir makinedir. 600'den fazla kas, yaklaşık 206 kemik, binlerce tendonla, vücudunda, dünyanın etrafını bir kere dönecek kadar damar bulunan insanı canlı tutmak için birçok hareketli parça vardır. Beynimizin kontrolünde olan organlarımız tüm bu eylemin merkezindedir. Her biri daha büyük bir sistemin bir parçasıdır ve vücudumuzun yaşamın birçok temel işlevini yerine getirmesini sağlayan özel bir amaçları vardır. 


Peki bugün size bazı organlarımıza ihtiyacımız yok desek bize inanır mısınız? Organ bilimi başlıyor!
Burada Olmak İsterdim Diyeceğiniz Dünyanın En Güzel 20 Camii
Burada Olmak İsterdim Diyeceğiniz Dünyanın En Güzel 20 Camii
Dünyanın en yaygın ikinci dini olan İslamiyetin en önemli sembollerinden ve namaz kılmak suretiyle ibadet merkezlerinden birisi de hiç şüphesi camii'lerdir. Bu önemli ibadet merkezleri şehirlerimize gelişi güzel belirli bir mimari kültürün eseri olmasalarda, dünyada yapılmış çok görkemli ve şık mimarisiyle öne çıkan camiiler vardır. Bu yüzden sizler için dünyanın  en güzel 20 camii'sini gösterelim istedik.